Gra Eurolingua

PDFDrukujEmail
Eurolingua to gra językowa „Przyjemne z pożytecznym” dla osób od lat 5-ciu do 105-ciu.

EAN: 5904730406017
eurolinguaGra planszowa Eurolingua

Cena
Cena sprzedaży brutto: 59,00 zł
Kwota podatku: 11,03 zł
Szczegóły produktu

Eurolingua to gra językowa „Przyjemne z pożytecznym” dla osób od lat 5-ciu do 105-ciu. Gra przeznaczona jest od 1 do 4 graczy. Eurolingua ma bardzo szerokie zastosowanie. Prywatnie grę tę można wykorzystać do gry w skojarzenia, bądź powtórki słówek lub zagadnień z jakiejś dziedziny, przedmiotu lub tematu. W szkole Eurolingua może być wykorzystywana nie tylko na zajęciach języków obcych. W grę tę mogą grać uczniowie w celu powtórzenia materiału przed sprawdzianem lub pracą klasową z biologii, chemii lub historii. Na lekcjach języka bądź w szkołach językowych Eurolingua sprawdza się do powtórki słówek z danego działu. To jednak nie wszystkie zastosowania tej gry. Eurolingua doskonale sprawdza się w środowisku międzynarodowym np. na wymianach młodzieży lub spotkaniach międzynarodowych. Gra ta ma szerokie zastosowanie na spotkaniach i kursach tandemowych, podczas których osoby z dwóch krajów uczą się nawzajem słówek w bardzo przyjemny sposób grając w grę. W Eurolingua można grać również na bazie wielojęzycznych tekstów lub tekstu w języku obcym wraz z jego tłumaczeniem na język ojczysty, z którego uczniowie wybierają słówka i układają je na planszy. Dodatkowym zadaniem może być tłumaczenie lub znalezienie tłumaczenia danych słówek na język ojczysty i układanie ich wraz z tłumaczeniem na planszy.
Eurolingua to również doskonały materiał do organizacji turniejów językowych tj. „Szczeciński Turniej Eurolingua”, podczas którego uczniowie układają na jednej planszy wyrazy w co najmniej 3 językach obcych w podanej kategorii tematycznej.
Gra Eurolingua zyskała już wielu zwolenników, a w roku 2006 Komisja Europejska nadała grze certyfikat European Language Label przyznawany dla nowatorskich inicjatyw nauczania języków obcych.
Powyższe zastosowania gry, to te, które do dnia dzisiejszego zostały już wypróbowane przez szkoły publiczne, szkoły językowe i inne jednostki i są z powodzeniem stosowane. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pomysły na Eurolingua są w niniejszej instrukcji wypisane.

W opakowaniu 1 szt